Aktuální situace s cenou zlata.

V posledním půl roce se cena zlata pohybuje v klesajícím kanálu. Dnes 2.3.2021 se dokonce dostala až na úrovně z května minulé roku a to k cenám okolo 1715$/Oz. K poklesu cen přispěl nečekaný růst desetiletých amerických dluhopisů. Výnosy rostou v době, kdy se očekává ekonomický růst. Jelikož, ale investoři vnímají spíš strach z inflace došlo ke zvýšení výnosů na dluhopisech, aby se jich investoři nezačali zbaovat a snižovat tak jejich cenu. 

Dlouhodobý fundament je však pro růst ceny zlata extrémně příznivý.

Americká centrální banka (FED) i Evropská centrální banka (ECB) stále uklidňují trhy tvrzením o tom, jak v případě problémů budou trhy zachraňovat. Dělají to však tiskem nových peněz, za které skupují aktiva. Způsobují tak jejich cenový růst, avšak cenu zdražují ostatním, kteří nakupují za peníze vydělané ne vytištěné a také tak centrální banky pomalu ale jistě skupují reálné podniky nebo celé státy.

Proto doporučuje využít aktuálních poklesů ceny ve svůj prospěch a přikoupit drahé kovy, které ochrání náš majetek v dalších letech.

Aktuální situace s cenou stříbra.

K aktuální situace s cenou stříbra jsme vydali obsáhlou aktualitu na našem YouTube kanálu. Dozvíte se v ní, co se stalo v aféře WallstreetBets, která pohnula s cenou vybraných akcií a následně i stříbra. Dále důvody proč je podle nás stříbro investicí desetiletí nebo co mohou investoři do bílého kovu očekávat v následujících letech. 

 

Za tým Golden Gate – Ústí nad Orlicí

Standa Kulich